Mexico SHG Fair Trade

Item #N/A

5,17 31,07 

Pôvod kávy
Oblasť Strednej Ameriky je vo všeobecnosti známa produkciou kávy. V Mexiku je mnoho malých farmárov závislých na úrode kávy, ktorá je ich hlavným zdrojom príjmov. Mexiko patrí medzi 10 najväčších exportérov kávy na svete. Mexiko, ako producent kávy, si veľmi zakladá na vývoze vysoko kvalitnej kávy. Bobule sú precízne triedené a pozornosť sa venuje aj ich čisteniu. Káva je spracovávaná mokrým spôsobom, s 36 hodinovou fermentáciou a následným dosušovaním na slnku.

Mexická káva je klasifikovaná podľa nadmorskej výšky:
Strictly High Grown – SHG, po španielsky “estrictamento altura” nad 1 700 m n. m.
High Grown – HG, “altura” od 1000 do 1 600 m n. m.
Prime Washed, “prima lavado” od 500 do 1 000 m n. m.

Chuť

Bohatá pena bronzovej farby ukrýva v sebe arómu po čokoláde, hrozienkach a marhuliach obalených v čokoláde. Jemná kyslosť a chuť po orieškoch sa menia v dochuti na pečené cereálie.

Nie je na sklade
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Product Description

Mexico SHG Fair Trade je káva pestovaná podľa pravidiel ekologického hospodárstva od malých pestovateľov z oblasti Chiapas a Monte Cristo. Kávovníky rastú striktne v tieni vyšších stromov v nadmorských výškach okolo 1700 m. n. n.  Kávové čerešne každý z farmárov zbiera ručne  a na farme taktiež premýva. Následne je káva prinášaná k dalšiemu spoločnému spracovaniu.

Ako chutí káva Mexiko SHG FT?

Veľmi komplexné telo s arómou po marhuliach a mandarinkách, s chuťou po orieškoch a chlebe sa prelína v dochuti do tónov kakaa a mliečnej čokolády.Máte chuť na niečo citrusové?