Kenya AA

Item #N/A

6,57 39,07 

Pôvod kávy

Keňa? Rozľahlé národné parky v nekonečných savanách. Kilimandžáro, najvyššia hora čierneho kontinentu s čapicou snehu na vrcholoch. Mombasa, prístav, kde sa písali dejiny Afriky. A taktiež káva. Jej praženie bolo v Keni známe už okolo roku 1400, pestovať sa tu začala po roku 1982, keď boli zo susednej Tanzánie dovezené prvé sadenice arabiky. Dnes patrí Keňa medzi významných svetových producentov kávy. Arabika z plantáží okolo hory Mt. Kenya, pestovaná vo vysokých nadmorských výškach tradičným spôsobom, patrí k najžiadanejšej na trhu.

Chuť

Káva z Kene má plnú a bohatú chuť s výraznou kyslosťou, tak ako väčšina afrických káv. Výrazná sladkasto citrusová aróma, tóny pomarančových kvetov. Káva je spracovaná mokrou metódou, vďaka čomu sú ešte viac posilnené jej ovocné tóny. V chuti cítiť med, citrusy.

In Stock
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Product Description

Káva sa v Keni začala pestovať v roku 1800, keď ju do krajiny priviezli misionári. Onedlho na to sa stala veľmi dôležitým obchodným artiklom a Keňa sa tak zaradila medzi kávové veľmoci. V Keni je vyše 300 000 kávových plantáží a káva zamestnáva až 15 % obyvateľov krajiny.

Ako chutí káva Kenya AA?

Vysoko hodnotená jemná africká arabika. Výrazná aróma po citrusoch prelínajúca sa so sladkosťou v chuti po tónoch kakaa sladkého tropického korenia. To všetko je typické pre africké kávy a naša Kenya AA je toho dôkazom. Máte chuť na niečo marhuľové?