INDIA PLANTATION ”A” BABABUDAN

Item #india

5,07 29,97 

Pôvod kávy

Korene tejto kávy siahajú do dedinky Chickmagalur v južnej Indii a spájajú sa s menom Bababudan. Bol to pustovník, ktorý si zo svojej púti aj napriek zákazu vývozu kávy priniesol 7 kávových zŕn Qahwah, z ktorých vypestoval prvé kávovníky. Chuť kávy miestnym obyvateľom natoľko učarila, že pestujú Qahwah až dodnes. Na počesť Bababudanovi pomenovali aj miestne pohorie Bababudanghiri. Indii patrí z hľadiska celosvetovej produkcie kávy ôsme miesto a v kávovom odvetví. Pracuje tu spolu viac ako 3 milióny ľudí. Zber kávy prebieha prevažne v mesiacoch november a február.

História pestovania kávy v krajine siaha podľa legiend až do sedemnásteho storočia. A hoci je India synonymom pestovania kvalitného čaju,  výborná káva sa odvtedy v krajine pestuje neprestajne, predovšetkým na juhu. V Indii sa darí veľmi dobre aj kávovej odrode Robuete,  ale najznámejšie a najcenenejšie sú odrody arabica. Medzi najvyhľadávenejšie patria gurmánske Mysore či monzúnová Monsooned Malabar. Označenie A znamená, že ide o kvalitné kívové zrná rovnomernej veľkosti.

 

Chuť

Chuť kávy je výnimočná s nezameniteľnou chuťou kakaa a mandlí. Je obľúbená presvoju plnosť chuti. Učarí vám svojou vyváženosťou či nezameniteľnou arómou. Pitie tejto odrody bude pre vás kávovým zážitkom a odpočinkom po každodennej práci. Dokonalá chuť v jednej kávovej šálke. Charakteristická  je svetlejšou penou a sviežou, miestami korenistou arómou. Chuť je jemne sladká, s miernou aciditou. V ústach pôsobí káva ľahko, delikátne. V dochuti cítiť jemné náznaky korenia.

In Stock
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: india Kategórie: ,

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “INDIA PLANTATION ”A” BABABUDAN”

Product Description

Káva India s koreňmi siahajúcimi do dedinky Chickmagalur v južnej Indii, spájanej s menom Bababudan. Bababudan bol pustovník, ktorý si zo svojej púti aj napriek zákazu vývozu kávy z krajiny priniesol 7 kávových zŕn Qahwah, z ktorých vypestoval prvé kávovníky.

Ako chutí káva India?

Chuť kávy je výnimočná s nezameniteľnou chuťou kakaa a mandlí. Je obľúbená pre svoju plnosť chutí. Učarí vám vyváženosťou či nezameniteľnou arómou. Pitie danej kávy bude pre vás kávovým zážitkom a odpočinkom po každodennej práci. Máte skôr chuť na kombináciu viacerých arabík?

Ďalšie informácie

Hmotnosť

125 g, 250 g, 400 g, 1000 g