HONDURAS SHG SAN JOSÉ MARESOL

Item #honduras

4,77 28,57 

Chuť kávy

Káva s dobrým telom a strednou kyslosťou. V chuti dominujú výrazne sladké tóny marhule, jablka a divokej ruže, ktoré sprevádza vôňa zrelých mandariniek. V dlhotrvajúcej dochuti je prítomná aj aróma kakaa a orechov so štipkou orientálneho korenia. Veľmi dobré vyváženie s miernou kyslosťou a vyváženou chuťou robí túto kávu obľúbenou u milovníkov káv s kakaovou chuťou.

 

Pôvod kávy

Táto káva sa pestuje v západnej časti regiónu Marcala blízko hranice s El Salvadorom a Guatemalou. Jej pomalé zrenie vo vysokej nadmorskej výške nad 1400 až 1800 m. n. m. spôsobuje vyššiu tvrdosť a hutnosť kávových zŕn. Zberá sa október až marec. Spracovanie mokrou cestou zabezpečuje nízku aciditou s príchuťou pomaranča a broskýň, strednú horkosť a príjemne korenistú dochuť. Používa sa aj ako základ espresso zmesí. HONDURAS SHG je jedna z najlepších káv stredoamerickej oblasti. Táto káva je pestovaná bez chemických hnojív.

Nie je na sklade
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: honduras Kategórie: ,

1 recenzia k HONDURAS SHG SAN JOSÉ MARESOL

  1. 5 out of 5

    (verified owner)

    Pre mňa najlepšia káva čo som zatiaľ mal. Ale musím pochváliť bezplatné zasielanie a v prípade osobného odberu aj príjemné posedenie u vás.

  2. Ďakujeme 🙂

Pridať recenziu

Product Description

Káva Honduras je pestovaná v západnej časti regiónu Marcula neďaleko hranice s El Salvadorom a Guatemalou. Jej pomalé dozrievanie vo vysokej nadmorskej výške ( 1400 – 1700 m.n.m.) spôsobuje väčšiu tvrdosť a hutnosť kávových zŕn. Jemná, ľahká s harmonickým telom.

Ako chutí káva Honduras?

Káva s pekným telom a vyváženou kyslosťou. V chuti dominujú sladké tóny marhule s vôňou jablka a divokej ruže, ktoré pozvoľna prechádzajú v dochuti po orechoch a orientálneho korenia. Obľúbená u všetkých milovníkov káv s kakaovou dochuťou. Máte chuť na niečo divoké?

Ďalšie informácie

Hmotnosť

125 g, 250 g, 400 g, 1000 g