CUBA SERRANO SUPERIOR LAVADO

Item #cuba

5,37 31,87 

Pôvod kávy

Tropické počasie, kvalitná káva a tabak charakterizujú najväčší ostrovný štát v Karibiku, to je Kuba. Tak ako je preslávená pestovaním kvalitného tabaku, tak je aj krajinou produkujúcou kvalitnú kávu. Najviac kubánskej kávy sa vypestuje v Sierra Maestra. Medzi najkvalitnejšiu kubánsku kávu patri Turquino, ktorá je pomenovaná po najvyššom pohorí na Kube s nadmorskou výškou 1974 m.

Na Kube sa pestuje odroda arabica. Spracováva sa najčastejšie takzvanou mokrou cestou a zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok. Ročne sa tu vypestuje asi dva a pol milióna kíl kávy. Kubánska káva sa dnes teší veľkej obľube najmä v Amerike a to nie len vďaka početným imigrantom, ale aj preto, že je považovaná za kvalitný organický produkt.

Kávu do krajiny priniesli asi pred dvesto rokmi farmári zo susedného ostrova Haiti. Pestuje sa tu výlučne arabica, najvýznamnejším regiónom na pestovanie kávy je pohorie Sierra Mantra. Káva sa neprestala pestovať ani počas Castrovho režimu, keď najväčším odoberateľom bol vtedajší Sovietsky Zväz.

Chuť kávy

Unikátne prostredie krajiny zabezpečilo unikátnu kávu s výraznou plnosťou chutí. Keďže sa kávovníky pestujú spolu s tabakovníkmi, chuť kubánskej kávy vystrihuje kakao a tabak, spomedzi ktorej sa vynára chuť vlašského orechu pri doznievaní. Špecifická chuť kávy, bohatá pena pri správnej príprave espressa je tá správna voľba pre vychutnanie si každého dúška.

V šálke je charakteristická orieškovou penou a likérovou arómou. Chuť je jemne sladká, s príjemným sirupovým telom a veľmi ľahkou, takmer nebadateľnou aciditou. V dochuti môžete cítiť náznak karamelu a nezriedka i tabaku.

In Stock
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: cuba Kategórie: ,

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “CUBA SERRANO SUPERIOR LAVADO”

Product Description

Káva Cuba, to je tropické počasie, kvalitná káva a tabak charakterizujúci najväčší ostrovný štát v Karibiku - Kubu. Tak ako je preslávená pestovaním kvalitného tabaku je krajinou produkujúcou kvalitnú kávu.

Ako chutí káva Cuba?

Unikátne prostredie krajiny zabezpečilo unikátnu kávu s výraznou plnosťou chutí. Keďže sa kávovníky pestujú spolu s tabakovníkmi,  chuť kubánskej kávy vystrihuje kakao a tabak, s pomedzi ktorej sa vynára chuť vlašského orechu pri doznievaní. Máte chuť na niečo pestrejšie?

Ďalšie informácie

Hmotnosť

125 g, 250 g, 400 g, 1000 g