BRAZIL CERRADO DULCE

Item #brazilia

4,67 28,07 

Chuť kávy

Vášnivá ako karneval v Riu. Plná chuť s vyváženou sladkosťou, stopami sladu, čokolády a kakaa. Aróma cereálií s dochuťou po pražených lieskových orieškoch. Káva s nízkou aciditou a bohatou penou, ideálna pre espresso, pochádza z regiónu Cerrado. Bez sporu patrí medzi poklady v espresso svete.

 

Pôvod kávy

Prvý botanický popis brazílske oblasti Cerrado vytvoril dánsky botanik Eugenius Warming v roku 1892. Cerrado je rozsiahla oblasť s druhým najväčším biómom Južnej Ameriky. Jej rozloha je okolo 2 miliónov km². Je tu veľmi pestrá rastlinná i živočíšna říša. Svetový fond na ochranu prírody označil toto územie ako biologicky najbohatšiu savanu sveta s asi 10 000 druhmi rastlín a okolo 200 druhov cicavcov, či 10 endemických druhov vtákov.

Samotný názov Cerrado pochádza z  portugalštiny a znamená “hustý” nebo “uzavretý” a označovali sa tak oblasti, ktoré boli nedostupné na koni. Brazília patrí medzi najväčších kávových producentov na svete, v oblasti Cerrado je hlavne veľa menších rodinných fariem. Cerrado Dulce je perfektné na prípravu espressa vďaka svojej sladkosti,  nízkej acidite a perfektnou produkciou krémy. Poteší aj milovníkov alternatívnych spôsobov prípravy.

In Stock
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: brazilia Kategórie: ,

1 recenzia k BRAZIL CERRADO DULCE

  1. 5 out of 5

    (verified owner)

Pridať recenziu

Product Description

Káva Brazília pochádza z krajiny, ktorá patrí k najväčším producentom kávy. Oblasť Cerrado sa nachádza v nadmorskej výške takmer od hladiny mora až po 2000 m.n.m. Káva Cerrado Dulce je vhodná na prípravu ako espressa tak aj na alternatívne prípravy.

Ako chutí káva Brazília?

Mať skvelé espresso  znamená mať výbornú brazílsku kávu a tou Brazilia Cerrado Dulce rozhodne je. Veľmi malá kyslosť, bohatá pena, chuť po kakau, ktorá sa prelína s praženým lieskovým orieškom a s nezameniteľnou sladkosťou. Máte chuť na niečo citrusové?

Ďalšie informácie

Hmotnosť

125 g, 250 g, 400 g, 1000 g