Decaff Swiss Water Process Brazil Blend

Item #N/A

5,57 32,87 

Viete, čo je to Swiss Water? 🙂
Je to metóda odstraňovania kofeínu pomocou vody a uhlíkových filtrov. Pri tejto metóde sa nevyužívajú žiadne chemikálie na odstránenie kofeínu z kávových zŕn. Zrná sa ponoria do horúcej vody, ktorá lúhuje zo zŕn kofeín. Voda sa následne oddelí od zŕn a premýva sa cez uhlíkové filtre, ktoré zachytávajú kofeín. Po odparení vody vzniká koncentrát, v ktorom sa káva opäť lúhuje. Tento proces sa opakuje, až pokiaľ sa z kávy nedostane takmer všetok kofeín. Takýto proces trvá 8 až 12 hodín. Najdôležitejšie je, že týmto procesom bez chemikálií káva neprichádza o svoju podstatu – chuť.
Chuť kávy je prijemne čokoládová, oriešková až mandľová. Vôňa je príjemne sladká. V dochuti prevláda chuť sladu, orieškov a cereálí.
In Stock
Zrušiť výber

Mletie

Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Product Description

Viete, čo je to Swiss Water? 🙂
Je to metóda odstraňovania kofeínu pomocou vody a uhlíkových filtrov. Pri tejto metóde sa nevyužívajú žiadne chemikálie na odstránenie kofeínu z kávových zŕn. Zrná sa ponoria do horúcej vody, ktorá lúhuje zo zŕn kofeín. Voda sa následne oddelí od zŕn a premýva sa cez uhlíkové filtre, ktoré zachytávajú kofeín. Po odparení vody vzniká koncentrát, v ktorom sa káva opäť lúhuje. Tento proces sa opakuje, až pokiaľ sa z kávy nedostane takmer všetok kofeín. Takýto proces trvá 8 až 12 hodín. Najdôležitejšie je, že týmto procesom bez chemikálií káva neprichádza o svoju podstatu - chuť.
Chuť kávy je prijemne čokoládová, oriešková až mandľová. Vôňa je príjemne sladká. V dochuti prevláda chuť sladu, orieškov a cereálí.